Feriae Augusti – Zniżka 10% – zapisz się do 15 sierpnia

4 sierpnia, 2022

Wakacje Augusta!:) – 15 sierpnia – czyli co ma wspólnego rzymski cesarz z zaśnięciem Maryi i dlaczego z tej okazji możecie się zapisać na kurs z 10% zniżką?!   Rzymski cesarz Oktawian August ustalił i nakazał, by to właśnie tego dnia obywatele rzymscy odpoczywali – w trakcie Feriae Augusti – wakacji Augusta. We Włoszech 15...

Wakacje Augusta!:) – 15 sierpnia – czyli co ma wspólnego rzymski cesarz z zaśnięciem Maryi i dlaczego z tej okazji możecie się zapisać na kurs z 10% zniżką?!

 

Rzymski cesarz Oktawian August ustalił i nakazał, by to właśnie tego dnia obywatele rzymscy odpoczywali – w trakcie Feriae Augusti – wakacji Augusta. We Włoszech 15 sierpnia – Ferragosto, stało się świętem narodowym, kwintesencją odpoczynku, długich weekendów (tzw. mostów – ponte). Łac. Fériæ Augústi początkowo było świętem pogańskim, obchodzonym na zakończenie zbiorów. Chrześcijański rys tego święta jest dziś bardzo mocny w wielu krajach Europy. We Francji w XVII w. Ludwik XIII ustanowił 15 sierpnia świętem narodowym. O ile we Włoszech, Francji, Portugalii czy Polsce, chrześcijański charakter 15 sierpnia wiąże się z Wniebowzięciem Maryi, o tyle w prawosławnej Grecji w tym samym czasie mowa o Zaśnięciu Bogurodzicy. Oczywiście okazja do świętowania równie mocna. W samej Hiszpanii organizowanych jest ponad 1000 lokalnych obchodów tzw. Fiestas Agosto. Spektakularne są sierpniowe obchody na cześć Matki Boskiej we włoskiej Sienie, gdzie m.in. 16 sierpnia odbywa się słynny festyn Palio zwieńczony wyścigami konnymi. W Turcji na sierpniowe świętowanie musimy poczekać do końca miesiąca, kiedy to 30 sierpnia obchodzony jest Dzień Zwycięstwa. Jeśli nie przekonują Was mniej i bardziej rytualne okazje do świętowania i odpoczynku, ale myślicie o nowych planach, może zmieniacie pracę lub snujecie już wizje jesiennych wyzwań i nowości, kibicujemy Wam tym bardziej, że w kalendarzu islamskim 9 sierpnia w tym roku będzie obchodzony Nowy Rok:)!

Niezależnie od tego, jak odpoczywacie, czy bliższe Wam sielskie Dożynki na łonie natury czy ferragostowe imprezy do białego rana w nadmorskich włoskich kurortach, u nas do 15 sierpnia możecie zapisać się na kursy jesienne z 10% zniżką. Odpoczywajcie, świętujcie, planujcie, łapcie słońce, wiatr i wodę:)! Wskakujcie na kursy!

Kontakt

Centrum Języków Śródziemnomorskich Sensapolis

ul. Bytomska 3/16, Kraków
centrum@sensapolis.pl
PON-ŚR od 11:00 do 19:00
CZW-PT od 9:00 do 17:00
Newsletter