Naturalnie & wirtualnieStawiamy na dobre łącza - te internetowe i te budujące dobre relacje

https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/03/home_mniejsze.png
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/09/oleander-320x320.png

MIŁOŚĆ DO GORĄCEGO POŁUDNIA

Sensapolis stworzyła pasja osób, które na Południu spędziły kilka dłuższych chwil swojego życia i nadal nim oddychają, bo inaczej nie potrafią.  Nie mogą go zapomnieć, nie są w stanie przestać Tam podróżować, pracować, uczyć się… Centrum tworzy grupa ludzi, którzy mieszkali, uczyli się, pracowali, naukowo eksplorowali, studiowali w krajach Śródziemnomorza. Grupa zapaleńców i profesjonalistów w swoich dziedzinach – filologów praktyków, którzy zdarli niejedne buty w Pirenejach, Górach Atlasu, czy Rodopach i niejedne okulary w czytelniach Biblioteki Asada w Damaszku czy w bolońskiej Biblioteca Universitaria. Niektórzy z nich poprowadzą Twoje zajęcia z lizbońskiej kawiarni czy z chiringuito prosto z plaży w Kadyksie.

Centrum Języków Śródziemnomorskich Sensapolis to miejsce tworzone przez ludzi i dla ludzi, którzy wraz z zapadnięciem zmroku słyszą w swoich głowach dźwięki cykad, trąbienie okrętowych syren, wściekłe glissanda silników skuterów. To stamtąd przychodzi i pozostaje w duszy gwar ulic i zaułków, na których tłoczą się setki świetnie porozumiewających się mimo absolutnego hałasu osób, które na dodatek opierają się o ten sam centymetr kwadratowy stolika mieszczący wszystkie szklanki z ich napojami.

NASZA HISTORIA

Z pasji do edukacji, krajów Południa i nowoczesnych technologii, w 2010 na krakowskim Podgórzu powstało magiczne miejsce – Sensapolis. Chcieliśmy stworzyć miejsce, zakątek na mapie miasta, w którym można się przenieść z łatwością na Południe. Od samego początku zajęcia w 100% prowadzone były z wykorzystaniem tablic interaktywnych, które, mądrze i konsekwentnie używane, sprawiały, że każdy kurs stawał się podróżą przez język i przestrzenie Śródziemnomorza. Na takich zajęciach lektorzy zapraszają Was do zwiedzania zaułków ich rodzimych miasteczek dzięki interaktywnym mapom, do poznawania lokalnych świąt i wydarzeń, w których niemal możecie uczestniczyć, do przenoszenia całego Waszego 'myślenia’ na Południe – dzięki pracy z interaktywną powierzchnią, Wasze głowy łączą słowa i obrazy, odmieniają, dopasowują, wybierają, główkują, grywalizują, jednym słowem – wykonują wysiłek niezbędny do uczenia się w czasie zajęć. To właśnie Sensapolis – „miasto zmysłów” – miejsce stworzone i formowane przez ludzi i dla ludzi – wszystkich, którzy przez krótszy lub dłuższy czas swojego życia byli lub są jego częścią.

Po dekadzie doświadczenia w prowadzeniu zajęć stacjonarnych, zdecydowaliśmy się na przeniesienie kursów całkowicie w przestrzeń wirtualną. Mimo, że bardzo trudno było nam się pożegnać z magicznym Podgórzem, poszliśmy za wewnętrznym głosem i przenieśliśmy wszystkie kursy w przestrzeń on-line.

https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/09/sensa-ill5-320x320.png
https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/09/hands-globe-320x320.png

NATURALNIE & WIRTUALNIE

Od 2020 roku, świetnie wyposażeni w wirtualne narzędzia i 10 lat doświadczenia w pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, organizujemy dla Was kursy on-line. Wiemy, że wirtualny świat to wspaniała, bogata przestrzeń, która pozwala na, tak potrzebną do uczenia się nowego języka, różnorodność, łączenie odległych zakamarków, wielość narzędzi, działanie na wiele zmysłów jednocześnie i co najważniejsze – maksymalną elastyczność lokalizacyjną. To ostatnie oznacza, że w tym niewidocznym bez ekranu, a przecież istniejącym wirtualnym świecie, powstają cudowne mapy połączeń – miejsc, z których Wy się uczycie i z których łączą się nasi lektorzy. Z połączeń takich, gdy kursant z Mazur uczy się z lektorką z Madrytu, powstają piękne historie, inspiracje do podróży w realu, przyjaźnie, lektorsko-kursanckie mapy energetycznych połączeń, które zawsze budują coś ciekawego, bo energia, jak wiadomo, tak po prostu nie znika…

A w energii Sensapolis chodzi przede wszystkim o Śródziemnomorze, o to byście Wy mogli tam właśnie być, w małej wiosce na Cyprze, nad brzegiem oceanu w Portugalii, w ulubionej włoskiej tratorii, w hiszpańskim pueblo blanco na końcu świata, na marokańskim bazarze, na albańskim bezdrożu, w „cykadach na Cykladach” lub chwilowo na Mazurach – wszędzie tam gdzie czujecie się najlepiej i z powodów, z których, Południe Was przyciąga.

W wirtualu czujemy się tak samo, a może nawet bardziej, naturalnie. Naturalne są również metody jakimi pracujemy (Jak uczymy? – dowiedz się więcej). Naturalne jest także to, że mimo solidnej bazy w wirtualu, z wielką radością spotykamy się z Wami w czasie dodatkowych spotkań i eventów z lektorami w przestrzeni miejskiej i w naturze. Stawiamy na dobre łącza – te internetowe i te budujące dobre relacje.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dołącz do nas!Zapraszamy!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Kontakt

Centrum Języków Śródziemnomorskich Sensapolis

ul. Bytomska 3/16, Kraków
centrum@sensapolis.pl
PON-ŚR od 11:00 do 19:00
CZW-PT od 9:00 do 17:00
Newsletter