bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/05/Paulina-Lesniak-320x320.jpg
https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/03/dymek_ciao.png

Paulina LeśniakPrzyjaciele określają mnie „Włoszką z wykształcenia”.

Lektor języka włoskiego

Jestem lektorką języka włoskiego, absolwentką filologii włoskiej UJ. Przyjaciele określają mnie „Włoszką z wykształcenia” w związku z emitowaną energią, dobrym humorem, zamiłowaniem do słońca i gorąca oraz neapolitańskich słodyczy. Wolne chwile poświęcam podróżom, a na co dzień daję z siebie wszystko, żeby zarazić miłością do Włoch i  języka włoskiego każdą napotkaną osobę, głównie krakowską młodzież w wieku  licealnym i dorosłych –  w Sensapolis już od 2015 roku!

Przygodę z językiem włoskim zaczęłam już w podstawówce, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam krajobraz Italii, nauczyłam się pierwszego zdania po włosku, a ćwicząc gamy na skrzypcach i flecie mogłam powtarzać słówka „crescendo” czy „allegro”. Wybór liceum wiązał się z nauką języka włoskiego. Nie myślałam jeszcze wtedy, że po studiach będę miała okazję stanąć po drugiej stronie barykady i przejść na „Ty” z własnymi belframi.

Żaden zakątek Półwyspu Apenińskiego nie jest mi obcy, ale swoje serce zostawiłam w Bolonii, gdzie przez rok miałam okazję uczęszczać na kursy z zakresu lingwistyki na najstarszej europejskiej uczelni, szlifować język oraz poznawać tajniki włoskiego życia, a przede wszystkim smak„la dolce vita”. Czas spędzałam w kuchni na szkoleniu w wykonaniu przedstawicieli niemal wszystkich regionów włoskich, co zaowocowało znajomością sekretów włoskiej kuchni i odkryciem przyjemności spędzania wieczorów przy wspólnym, suto zastawionym stole.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

SPRAWDŹ NASZapraszamy!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Kontakt

Centrum Języków Śródziemnomorskich Sensapolis

ul. Bytomska 3/16, Kraków
centrum@sensapolis.pl
PON-ŚR od 11:00 do 19:00
CZW-PT od 9:00 do 17:00
Newsletter