JAK UCZYMY?Naturalnie & wirtualnie

https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/02/home.png
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/05/sensa-ill1-320x320.png

Uczymy tego na czym najlepiej się znamy i co kochamy Specjalizacja w nauczaniu języków i kultury krajów południowych

Jesteśmy specjalistami  w nauczaniu hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, portugalskiego, arabskiego, greckiego i tureckiego  – uczymy tego na czym najlepiej się znamy i co kochamy –  języków krajów  basenu Morza Śródziemnego (jesteśmy zdania, że kto zna się na wszystkim, w niczym nie jest dobry). Kursy tych języków tworzą się u nas w każdym semestrze, na różnych poziomach zaawansowania. Język to oczywiście nie wszystko. Język bez kultury kraju, w którym się nim mówi, bez znajomości zwyczajów, ludzi, kuchni, sztuki, literatury,  geografii jest … jak uczenie się słownika słowo po słowie bez kontekstu, bez atmosfery, bez tej, jakże ważnej, warstwy komunikacji wynikającej z kultury, bez tych wszystkich ukrytych znaczeń, które wrosły w komunikację, a ich znajomość jest tak samo ważna jak zasób słownictwa czy struktur gramatycznych. Staramy się, by każdy kurs był podróżą przez język, kraj, jego zwyczaje, miasta, ludzi, muzykę, kuchnię.

Metoda naturalna

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – te słowa Konfucjusza świetnie obrazują naszą metodykę nauczania. Uciekamy od wiedzy przekazywanej „podawczo”, uciekamy od schematów „nauczania” na rzecz procesu „uczenia się”.  To oznacza, że czas spędzony przez Ciebie na zajęciach jest realną przestrzenią, w czasie której praktykujesz, zapamiętujesz, wykonujesz, produkujesz, a zadaniem lektora jest stworzenie takich warunków, aby proces ten przebiegał jak najsprawniej. Wiemy, że bardzo często czas,  kiedy jesteś na zajęciach jest czasem Twojego jedynego w tygodniu  kontaktu z językiem, dlatego właśnie wtedy chcemy  byś utrwalał, mówił, zadawał pytania, mierzył się z sytuacjami komunikacyjnymi. Jeśli powiesz to na zajęciach, powtórzysz to  kiedyś w Barcelonie, Mediolanie, Bordeaux, Porto, Damaszku, Salonikach czy Stambule.

https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/09/sensa-ill2-320x320.png
https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/05/sensa-ill6-320x320.png

Interaktywnie, kreatywnie i z głową!Nowoczesne technologie

Kochamy dobre narzędzia wspomagające, a takimi są, używane kreatywnie i z głową, nowe technologie. Od 2010 roku prowadzimy zajęcia w oparciu o oprogramowanie do tablic interaktywnych. Pozwala to na wygodne i interaktywne przekazywanie treści, zapewnia dostęp do niebanalnych aktywności, w czasie których Twój umysł zapamiętuje nowe słownictwo, utrwala konstrukcje gramatyczne czy powtarza przerobiony wcześniej materiał za pomocą zadań, gier, wizualizacji,  rywalizacji.  Przed zajęciami plik  z lekcją trafia na Twoją skrzynkę mailową. Po zajęciach masz możliwość obejrzenia nagrania z zajęć. Na porządku dziennym są także dostępne w Internecie aplikacje wspomagające nauczanie (np. Quizlet, Wizer, Kahoot, Wordwall, Genially).

Stagnacji mówimy zdecydowanie "nie"!Design thinking w edukacji

Szkoląc  naszych lektorów i przygotowując zajęcia, kierujemy się zasadą, że kurs językowy jest niekończącym się nigdy projektem, w którym najważniejszym elementem jesteś Ty – kursant. Dobór ćwiczeń i aktywności jest dla nas jak konstruowanie coraz to bardziej ulepszonych i rozbudowanych prototypów realnej, praktycznej sytuacji komunikacyjnej, po to, żebyś doszedł do momentu, w którym poradzisz sobie w tej nowej sytuacji językowej łatwo i naturalnie. 

https://sensapolis.com.pl/wp-content/uploads/2021/09/sensa-diccio-320x320.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

SPRAWDŹ NASZapraszamy!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Kontakt

Centrum Języków Śródziemnomorskich Sensapolis

ul. Bytomska 3/16, Kraków
centrum@sensapolis.pl
PON-ŚR od 11:00 do 19:00
CZW-PT od 9:00 do 17:00
Newsletter